Malé ohlédnutí za rokem 2020 z pohledu jednatele Jiřího Smrže... strategie je stále stejná – pracovat, pracovat, pracovat.


Rok 2020 byl náročný ve všech sférách. Jak se s nečekanými opatřeními vypořádala firma Aston - služby v ekologii, s.r.o.? Malé ohlédnutí za rokem 2020 nám poskytne Jiří Smrž, jednatel firmy Aston - služby v ekologii, s. r.o.

20180829_164432220_ios6985.jpg

1. Na začátku roku 2020  ještě nikdo netušil co přijde. Jaké plány jste měli s firmou Aston - služby v ekologii, s. r. o. na tento rok? A jak pandemie ovlivnila Vaše stanovené cíle a provoz firmy? 

Rok 2019 byl nejúspěšnější v historii naší společnosti (založení 1993). Hlavní úkol pro rok 2020 bylo udržení výsledků a realizace největší investiční akce v historii společnosti ASTON - služby v ekologii, s.r.o., kterou byla oprava DEČOV v Sezimově Ústí za 25 mil. Kč.

2. Jak si v porovnání s předcházejícími roky stojí firma Aston - služby v ekologii, s. r.o.? Utrpěli jste nějaké velké ztráty, co se týká zakázek?

Na základě aktuálních čísel lze předpokládat, že výsledky budou podobné těm loňským, což lze hodnotit na základě toho, co v naší republice probíhá, jako výborný výsledek.

3. Plno společností muselo tento rok propouštět své zaměstnance. Týkalo se to i Vaší firmy? Jak jste celkově vnímal náladu mezi zaměstnanci?

K drobným změnám došlo, ale nebylo to způsobeno pandemií. Nesnižovali jsme počty zaměstnanců. Domnívám se, že si každý uvědomuje současnou těžkou dobu a váží si dobrých výsledků naší společnosti.

4. Znamenala pro Vás tato situace nějaké změny ve vaší podnikatelské strategii? 

NE – strategie je stále stejná – pracovat, pracovat, pracovat.

5. Jak se Vám osobně změnila pracovní náplň v době pandemie?

Především cestování, často jsou zavřena místa k jednání (restaurace, hotely, kanceláře společností). Není možné potkat se na půli cesty, potažmo u někoho z obchodních partnerů. Také časté rušení schůzek (z důvodu nemoci či karantény) a z toho vyplývající změny programů jsou zatěžující.

6. Vaše firma podporujete řadu projektů. Jaké projekty byste rád vyzdvihnul?

Zaměřili jsme se na podporu fotbalu (FK Viktorie Žižkov, FC MAS Táborsko, AC Sparta Praha, Bohemians Praha 1905... a podporu nemocnic.(Tábor, Písek)

7. Také se pyšníte nálepkou oficiálního sponzora České fotbalové reprezentace a partnera  FK Viktoria Žižkov a tento rok jste začali spolupracovat i s FC MAS Táborsko. To není malý kousek! Jako skalní fanoušek fotbalu, jak vnímáte tuto podporu? Plánujete ještě další spolupráce v oblasti sportu?

Zaměřujeme se především na podporu FK Viktorie Žižkov a FC MAS Táborsko. V současné době fotbal nutně potřebuje finance. Je to nepopulárnější a největší sport. Za FK Viktorii Žižkov hraje můj syn. V FC MAS Táborsko jsem 26 let pracoval jako
funkcionář a vím z vlastní zkušenosti, jak obtížné je hrát II. nevyšší soutěž a věnovat se mládeži.

8. Jaká je vize firmy do budoucna? Připravujete se na další možnou vlnu pandemie nebo doufáte v lepší zítřky? 

Jsem optimista. S covidem se musíme naučit žít, proto plánujeme další rozvoj firmy.

9. Blíží se konec roku, co byste rád vzkázal svým zaměstnancům a partnerům? 

Hlavně zdraví a to nemyslím z důvodu covidu.