Požár galvanovny areálu Brisk a naše technikaLetošní léto bohužel nebude zapsáno jako jedno z nejlepších ...


Letošní léto bohužel nebude zapsáno jako jedno z nejlepších a to především pro firmu Brisk, se kterou již několik let spolupracujeme. Firma Brisk se již 85 let specializuje na výrobu zapalovacích svíček v jihočeském městě Tábor a v noci na 14. července 2020 byla hala areálu zasažena požárem. Šlo o první takto rozsáhlou a velkou pojistnou událost za celou historii firmy.

20200715_110837_resized.jpg

Došlo k vyhoření kompletní technologie galvanických povrchových úprav v celé hale a škody se tak vyšplhaly až na 90 milionů korun. Příčina požáru není zřejmá a stále se vyšetřuje. Naštěstí nedošlo k žádnému zranění.

Jednalo se o třetí stupeň požáru, který byl doprovázen výbuchy z důvodu přítomnosti chemických látek v uzavřeném prostoru. Požár se podařilo uhasit po třech hodinách, a to za pomoci 50 hasičů, kteří byli povoláni z Tábora, Českých Budějovic a Soběslavi. Využily se i síly dobrovolných hasičů z Tábora, Plané nad Lužnicí, Chotovin a Chýnova. Celkově byl potřeba zásah 15 cisteren. Přítomna byla i chemická laboratoř z Kamenice. Všem záchranným složkám tedy patří velké poděkování, za to, že se podařilo požár udržet v dané lokalitě, nerozšířil se na další výrobní haly a nedošlo ke zvýšení částky pojistné události, která by byla mnohem vyšší a pro další provozuschopnost firmy zásadní, a to kvůli umístění speciálních a jedinečných technologií, které mohly být zasaženy.

20200715_110451_resized.jpg

Na základě předchozích zkušeností s firmou Brisk, se kterou spolupracujeme již od konce 90. let jsme byli povoláni k likvidaci škod na movitém a nemovitém majetku po požáru daného provozu. Odvezli jsme veškerý nebezpečný odpad a i nadále se podílíme na vyklízení prostor zasažených požárem a poškozené haly v rámci plánovaných stavebních oprav.